سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

 

باورش برایم خیلی سخت و درد ناک بود و هست دیروز ساعت چهار و نیم بود که خبر وداعش را شنیدم وقتی اینجا را باز کردم وتیتر خبررا می خواندم دیگر توانایی خواندن بقیه خبر را نداشتم قبول نمی کردم  چون فکر می کردم یک شایعه است مثل بقیه شایعه ها .... به اینجا رفتم چون همیشه سعی می کنند خبر را به صورت دقیق و درست منتشر کنند . بله این خبر واقعیت داشت ، این آیه خیلی آشنا ، انا لله وانا الیه راجعون جمله ای  که همیشه برای کسانی که وداع می کنند و به دیدار حق می روند می نویسند .
آبانماه سال پیامبر اعظم بود روزی که شیعیان تکان سختی خوردند روز وداع با آیت الله میرزا جواد تبریزی مرجع بزرگ شیعه ،روزی که انگار خدا ی تمامی بندگانش را در یک جا جمع کرده باشد در غم ازدست دادن این پدر عزیز ،  عزاداری کردند، اما خرداد ماه وداع با امام انقلاب و شاگردان ویارانش ، ماه دوری ، ماه وداع با پدر شیعیان است .کسانی که نشانه و آیه خدا در زمین بودند و به دین و قرآن خدمت کردند.
وحال پدر عزیز دیگری را ازدست دادیم گرچه دیگر در میان ما نیست ولی یادگارهای بسیار گرانبهایی را به فرزندانش هدیه و به میراث گذاشته است فردا برای وداع با او به نزدش می رویم و او را بدرقه می کنیم اما او حرفها با ما دارد .ان الذین یوذون الله ورسوله لعنهم الله فی الدنیا والآخرة وأعدّ لهم عذاباً مهیناً
قال رسول الله«صلى الله علیه وآله»: فاطمة بضعة منی یوذینی من آذاهادر ایام شهادت عصمت کبرى فاطمه زهرا«علیها السلام» قرار گرفته ایم. وجود شریفى که هم اُمّ ابیها بود و هم اُمّ و مادر گرامى ائمه اطهار«علیهم السلام». حقیقتى که محور اهل بیت عصمت و طهارت و رمزى عظیم در خلقت که بشریت حتى شیعیان و محبّین نتوانسته اند او را بشناسند. انسیه اى که حقیقت نورانى او در پس پرده هاى ظلم و عناد و جهل و خصومت باقى ماند و تا قیامت هم روشن نخواهد شد. شیعه و بلکه همه انسانیت و ملک و ملکوت به وجود چنین مخلوقى افتخار نموده و این کوثر عظیم خدادادى را سبب بقاء دین پیامبر«صلى الله علیه وآله» و سیراب شدن جامعه بشرى از کمالات و علوم و سجایاى فرزندان گرام او مى داند. واقعاً اگر زهرا«علیها السلام» نمى بود و این دُرّ گرانبهاى وجود تجلّى نمى کرد چه افق تاریکى بر عالم تکوین و تشریع ترسیم مى گشت؟! همه انسانها بر حسب آیه شریفه قل لا أسألکم علیه أجراً إلاّ المودة فی القربى. در برابر حق معنوى بزرگ پیامبر در هدایت بشریت، موظف به یک تکلیف مشترکند و آن مودت و محبت به ذى القربى و خاندان پیامبر«صلى الله علیه وآله» است که در رأس آنان زهراى اطهر است این امر به عنوان یک تکلیف و فریضه براى همه انسانها در تمامى دوران است و اختصاص به مردم زمان آنحضرت نداشته است. مودت نسبت به فاطمه، تکریم و تعظیم آن حضرت و احیاى یاد و خاطره او و ذکر رنجها و مصائبى است که بر آن وجود نازنین وارد شده است. ما هیچگاه نمى توانیم آن مصائب را فراموش نمائیم و تاریخ گواه بر این امر است که در مدت عمر کوتاه چه زجرها و ظلمها بر آن یگانه بانو وارد شد که امیر المؤمنین على علیه السلام که در رأس موحّدین است بعد از شهادت او فرمود: حزن و اندوهم همیشگى است و پایان نمى پذیرد. آیا با چنین تعبیرى، شیعه على و امت پیامبر«صلى الله علیه وآله» مى تواند جداى از این حزن و ماتم باشد؟ از اینجهت بر شیعیان و پیروان اهل بیت«علیهم السلام» است که در سوم جمادى الثانیه که بر حسب روایت صحیحه مصادف با شهادت آن حضرت است و بحمد الله در کشور جمهورى اسلامى تعطیل رسمى است هر چه بیشتر در احیاء این امر بکوشند و با فریادهاو عزادارى ها و دستجات ارادت خود را به آن حضرت اظهار و گوشه اى از حقوق آن شهیده را ادا نمایند انشاء الله.
نوشته شده توسط :مهدی جو (کبری قربانی دشتکی)
 
یکشنبه 86 خرداد 27 6:19 ع
نظرات دیگران [ نظر]


 

می دونم همه کم وبیش با این واژه اشنا هستیم حق هم داریم چون یه آتش پرستی آخر هر سال جایگزین خداپرستی می شود هر ساله با نزدیک شدن به ایام پایان سال برخی عناصر تحت عنوان چهارشنبه سوری و در پایان تعطیلات نوروزی سیزده بدر با تبلیغات فرهنگی دشمن درروزنامه و ماهواره وتلویزیون در صدد احیای سنتهای خرافی هستند و شروع به بدگویی نسبت به کشور که جمهوری اسلامی می خواهند آیینهای ملی گرایی را از مردم بگیرند.

مطابق تعالیم اوستا ، فصل زمستان نشانه سردی وسیاهی وفصل بهار نماد گرمی و زندگانی است چهارشنبه آخر هر سال هم موقع برچیده شدن سردی و سیاهی و آمدن گرمی و روح زندگیست و چنین امری رخ نخواهد دادمگر اینکه گناهکاران (مسلمین ) توبه کرده و زردی وسیاهی عمل خود را به سرخی و شادابی آتش معاوضه کنند !!!در اینجا هر فرد یا خانواده موظف است به نشانه هفت آذر یا هفت آتش مقدس هفت تل اتش برافروخته و سپس از میان آتش گذر کرده و بگویید: سرخی تو از من زردی من از تو ! (از نشریه عبرتهای عاشورا)

جای سوال داره : گفته شده توبه اوستایی یعنی مااز خدایی که رحیم و بزرگ است نعوذ بالله بگذریم و برای بخشیدن گناهانمان با پریدن از روی آتش توبه کنیم !!!!!!!؟؟؟ببینید چه جوری در دین ما با برپاداشتن این آیین ها رخنه وارد می کنندنه تنها سودی ندارد وباعث سوزاندن گناهان نمی شه بلکه باعث سوزاندن جسم و جان  و گرفتن هزاران قربانی می شه و دیگه کسی جرات نمی کنه این روز بیرون بیاد،می بینی که  زن ومرد ( ابیته نه همه) بلند می شن و از رو اتش رد می شن و می گن:سرخی تو از من زردی من از تو ! روز سیزده بدر هم که دو تا پر سبزه رو می گیرن و شعر می خونن و یعنی دعا می کنن نمی دونم این عدد سیزده چه گناهی کرده که این جوری همه از خونه فرار می کنن!؟
اگه می خواین اطلاعاتی در مورد خرافه نحس بودن عدد سیزده به دست بیارین(به کتاب پانزده گفتار شهید مطهری مراجعه کنید)

من نمی دونم چرا ما که این همه دم از دین و مسلمون بودن  یار امام زمان بودنمون می زنیم دیگه این چه اصلیه که جزء زندگیمون شده اون هم آتش پرستی یا توبه اوستایی
نوشته شده توسط :مهدی جو (کبری قربانی دشتکی)
 
یکشنبه 85 اسفند 20 2:40 ع
نظرات دیگران [ نظر]


 

 سلام
بازم شرمنده از ...به خاطر یکی دو تا مسافرتی و کارای دیگه که داشتم تا حالا نتونستم ..... امان از قدرت خدا که  چقدر زیباست ، شاید همین قدرت خدا سبب خیر شد که سری به این وب خونه هم بزنیم ...بله قدرت خدا شاید با خودتون بگید چه ربطی داره ؟! قدرت خدا رو می تونید همین الان از اینجا ببینین ... البته بعد از دیدنش  هم اعمال خاصی داره که به دستور خدا انجام دادنش واجبه.. حتما تا به حال اسمش حتی یک بار هم شنیده باشیدامشب ساعت یک وبیست ودو ثانیه ملاقات داری....با خواندن نماز آیات

-1 نماز آیات،دو رکعت است و هر رکعت،پنج رکوع دارد.در هررکعت،می‏توان پس از حمد و سوره،به رکوع رفت و برخاست،دوباره‏حمد و سوره و رکوع،تا پنج مرتبه.و می‏توان در هر رکعت،یک حمدخواند و آیات سوره را به پنج قسمت کرد و قبل از هر رکوع،یک بخش ازسوره را خواند و به رکوع رفت،و سپس آیه‏ای دیگر و رکوع دوم و همچنین‏تا پنج رکوع تمام شود.
2- در نماز آیات هم،آنچه در نمازهای روزانه لازم است،واجب‏می‏باشد،مانند طهارت،قبله،و...
3- خواندن نماز آیات،واجب فوری است و نباید به تاخیر انداخت.

در ماه و خورشید گرفتگی،از وقتیکه ماه و خورشید،شروع به گرفتن‏می‏کند،می‏توان نماز آیات را خواند.اگر کسی نماز آیات نخوانده،گناه‏کرده است و تا آخر عمر بر او واجب است و هر وقت‏بخواند،«ادا» می‏باشد.

4- اگر عوامل وجوب نماز آیات،در شهری اتفاق بیفتد(مثلا زلزله‏و...)برای مردم همانجا واجب است نه شهرهای دیگر.
5- فرقی نمی‏کند که تمام ماه یا خورشید بگیرد،یا قسمتی از آن(خسوف و کسوف کلی یا جزئی)در هر دو حال،نماز آیات واجب‏است

اخبار و اطلاعات پیرامون ماه گرفتگی

 قدرت خدا خیلی زیباست
 
ان شا الله که قبول باشه
نوشته شده توسط :مهدی جو (کبری قربانی دشتکی)
 
شنبه 85 اسفند 12 2:54 ع
نظرات دیگران [ نظر]


لیست کل یادداشت های این وبلاگ